MASAŻ, ZABIEGI

  • kobieta na masażu

CENTRUM MEDYCYNY CHIŃSKIEJ I REHABILITACJI

Chcesz się zrelaksować i zadbać o swoje zdrowie? Doskwiera Ci przewlekły ból? Zapraszamy do skorzystania z oferty Centrum Medycyny Chińskiej i Rehabilitacji, które znajduje się na terenie naszego obiektu.

Idee Tradycyjnej Medycyny Chińskiej nie zostały zatracone na przestrzeni wieków, przeciwnie – dzięki jej naukowemu charakterowi i jednocześnie dużej skuteczności, aż do dnia dzisiejszego odgrywają one niezastąpioną rolę w opiece zdrowotnej. Zgodnie z ogólną koncepcją Tradycyjnej Medycyny Chińskiej, aktywność życiowa ludzkiego organizmu jest dynamicznym procesem względnej równowagi, utrzymywanej dzięki interakcji różnych składników, będących pod wpływem czynników wewnętrznych i zewnętrznych, a  zdrowie jest stanem równowagi między elementami yin i yang, znajdującymi się w ciele ludzkim. Utrata równowagi pomiędzy nimi prowadzi do zaburzeń organicznych i czynnościowych. Medycyna ta, nie traktuje choroby jako odizolowanego czynnika, ale analizuje ją na tle działania całego organizmu. Tylko takie podejście prowadzi do wyleczenia pacjenta. W odpowiedzi na często występujące w obecnych czasach choroby przewlekłe, Tradycyjna Medycyna Chińska wykorzystuje różnorodne metody terapii tj. akupunkturę, moksoterapię, masaż tui na, zabieg gua sha, masaż bańką chińską, itp., których celem jest doprowadzenie do oczyszczenia meridianów ciała (specjalnych kanałów, którymi po naszym ciele rozprowadzana jest energia qi). Zabiegi te umożliwiają szybki powrót organizmu do równowagi i skutecznie eliminują ból. Dowiedz się czegoś więcej o oferowanych zabiegach:

Tradycyjny masaż tui na – jest to zabieg leczniczy, opierający się na teorii energii qi przepływającej w ludzkim ciele kanałami, zwanymi meridianami. Poprzez uciskanie określonych punktów akupunktury, energia zostaje wtłoczona do meridianu, a jej swobodny przepływ zostaje przywrócony. Jest to doskonały sposób na uregulowanie patologicznego stanu organizmu.

Zabieg gua sha – jest szczególną formą masażu, polegającą na skrobaniu skóry przy pomocy twardych płytek ceramicznych lub metalowych, rogów bawolich itp., aż do wywołania na niej zaczerwienień. Pocierając określone punkty na ciele, wyskrobuje się szkodliwe toksyny z organizmu. Masaż ten pobudza pracę narządów wewnętrznych, oczyszcza oraz wspomaga krążenie krwi w naczyniach włosowatych.

Masaż bańką chińską – zabieg nazywany również „terapią przez ssanie”. Masaż bańką chińską polega na wykorzystaniu próżniowego zasysania skóry i tkanek znajdujących się pod jej warstwą, co wspomaga krążenie limfy, a także ukrwienie. Zasysanie, czyli terapia podciśnieniem, pomaga w leczeniu schorzeń takich jak cellulit, bóle pleców i kręgosłupa, w stanach napięcia mięśniowego oraz w zapobieganiu chorobom.

Akupunktura – jest to jedna z tradycyjnych chińskich metod leczenia, polegająca na nakłuwaniu specjalnymi igłami do akupunktury odpowiednich punktów ciała, by w ten sposób wzmocnić przepływ energii w meridianach oraz sprawić, by narządy ciała działały w harmonii ze sobą, co w rezultacie uruchamia proces zdrowienia.

Moksoterapia – jest rodzajem tradycyjnej chińskiej terapii naturalnej. Opiera się na zastosowaniu ciepła w obrębie punktów akupunkturowych, pochodzącego z rozpalonych w formie cygara ziół. W ten sposób osiąga się stymulację przepływu krwi i energii w organizmie, osiągając cele terapeutyczne.

BIOELEKTRYCZNA STYMULACJA PRZEPŁYWU ENERGII W MERIDIANACH

Oferowany zabieg bioelektrycznej stymulacji przepływu energii w meridianach oparty jest na teorii równowagi między elementami yin i yang w ludzkim ciele. Jest to kompleksowa technologia, wykorzystująca przyrząd rezonansowy o niskiej częstotliwości oraz metodę dializy skóry, łącząca w sobie kilka tradycyjnych zabiegów Tradycyjnej Medycyny Chińskiej: akupunkturę, masaż tui na, zabieg gua sha, masaż bańką chińską. Dzięki temu zabiegowi można uzyskać najlepsze efekty terapeutyczne. Nie potrzeba igły ani leków, by w krótkim czasie przywrócić ciało chorego do prawidłowego stanu fizjologicznego. Zabieg ten jest skuteczny szczególnie w następujących przypadkach:

  1. Reumatyczna choroba kości oraz różne rodzaje bólu: ból kręgosłupa szyjnego, zapalenie okołostawowe, ból lędźwi i barków, zapalenie stawów kolanowych, bóle reumatyczne, martwica głowy kości udowej, uporczywy, powracający ból głowy, zawroty głowy, szum w uszach, porażenie twarzy, niedowład połowiczy ciała, zesztywniające zapalenie stawów kręgosłupa (choroba Bechterewa), skrzywienie kręgosłupa, przewlekłe zapalenie błony śluzowej nosa, zapalenie gardła, przewlekłe zapalenie tchawicy, astma;
  2. Choroby metaboliczne: cukrzyca, dna moczanowa, łuszczyca, bielactwo nabyte, otyłość;
  3. Przerost gruczołu piersiowego, nieregularne miesiączki, bolesne miesiączkowanie, zapalenia ginekologiczne, torbiele, mięśniaki macicy, zespół prostaty, żylaki.

UMÓW SIĘ NA ZABIEG:

668 756 797(CHINESE 中文)(tylko wiadomości sms)

Kontakt

Mapa dojazdu

[obiekt mapy] Mapa dojazdowa

Newsletter

KOMPLEKS BASENÓW TERMALNYCH

ul. Warszawska 52

96-320 Mszczonów

tel./fax: 46 857 87 81

e-mail: termy@termy-mszczonow.eu

SEKRETARIAT

CZYNNY OD PONIEDZIAŁKU DO PIĄTKU W GODZ. 8.00 - 14.00

tel. 46 857 87 81 wew. 14

fax 46 857 87 81 wew. 15

e-mail: termy@termy-mszczonow.eu

MARKETING

tel. 46 857 87 81 wew. 11

KSIĘGOWOŚĆ

tel. 46 857 87 81 wew. 22

KIEROWNIK

tel. 46 857 87 81 wew. 20

baner toplayer
Oferta term na sezon niski