Inne atrakcje

  • jacuzzi z antypoślizgowym podłożem

Jacuzzi

Wśród wielu nowoczesnych zabiegów relaksujących warto pamiętać o tych klasycznych, które są znane ze swojej skuteczności. Należy do nich hydromasaż w jacuzzi. Kąpiel w jacuzzi głęboko relaksuje. Wprowadza nas w stan odprężenia i jednocześnie poprawia nastrój. Zbawienne działanie wody oraz wytwarzane przez dysze miliony drobnych bąbelków wpływają dobroczynnie na skórę, a zarazem cały organizm. Kąpiel w jacuzzi to również idealne antidotum na stres oraz napięcie nerwowe. Kipiąca, musująca, ciepła woda neutralizuje ból, ujędrnia skórę oraz rozluźnia mięśnie. Dodatkowym atutem kąpieli w jacuzzi jest jej pomoc w obniżaniu ciśnienia, likwidacji bólu głowy oraz chronicznych skurczów mięśni. Nieustannie bombardujące ciało drobne bąbelki przyspieszają cyrkulację krwi i tym samym przyczyniają się do stymulacji procesu usuwania toksyn z organizmu oraz zastąpienia ich tlenem i substancjami odżywczymi.

CZYNNE: cały rok

 

  • ławeczki w saunie suchej

Sauny suche

Kąpiele w saunie to starożytny rytuał, który oczyszcza organizm, przywraca witalność i relaksuje. Starożytni Rzymianie, Turcy i Grecy spotykali się w łaźniach parowych, by poddać swe ciała działaniu wysokiej temperatury, masażu i innych uciech. W łaźniach toczono dyskusje, słuchano filozofów i podejmowano istotne decyzje polityczne. Pobyt w naszych saunach suchych, gdzie temperatura waha się od 70 do 90°C, a wilgotność od 5 do 10%, umożliwia oczyszczenie organizmu z toksyn, przyspiesza metabolizm, rozluźnia, relaksuje i pozwala łagodzić napięcie wynikające ze stresu, poprawia pracę serca, reguluje skoki ciśnienia i poprawia krążenie. Sauna sucha, ze względu na bardzo wysoką temperaturę w niej panującą, jest bardziej wymagająca niż sauna parowa. Jeśli jednak zdecydujemy się na regularne wizyty, efekty zauważymy już po niedługim czasie. Trzeba pamiętać, że w suchej saunie można przebywać od 8 do 15 minut, po czym należy z niej wyjść, wziąć zimny prysznic, osuszyć się i ponownie wejść. Po trzecim wyjściu z sauny powinno się natrzeć ciało olejkiem i wypić około litra wody lub soku.

CZYNNE: cały rok w godz. 9:00 - 21:00.

 

  • czerwona zjeżdżalnia rynnowa i zółta prosta zjeżdżalnia

Zjeżdżalnie

Nasze zjeżdżalnie z pewnością zapewnią odpowiedni poziom adrenaliny i endorfin wszystkim amatorom spragnionym wrażeń i szalonej jazdy. W ofercie posiadamy: czerwoną, rynnową zjeżdżalnię o długości 60 metrów z wyznaczonym lądowiskiem w strefie basenu rekreacyjnego wraz z sygnalizacją częstotliwości zjazdów; żółtą, prostą zjeżdżalnię rodzinną o długości 12 metrów; mini zjeżdżalnię w kształcie słonika dla naszych najmłodszych klientów, usytuowaną w basenie dla dzieci.

CZYNNE: od 1 czerwca do 31 sierpnia

  • krzesełka w grocie solnej

Grota solna

Jaskinia solna jest najnowszą, oryginalną metodą zastosowania soli w celach leczniczych i rekreacyjnych. Naturalna sól lecznicza zawiera mikroelementy niezbędne do stworzenia unikalnego mikroklimatu, w którym uwalniają się, tak istotne dla zdrowia, dobrego samopoczucia człowieka oraz prawidłowej pracy i ochrony organów wewnętrznych, pierwiastki jak jod, wapń, żelazo, magnez, potas, brom i selen, który wpływa szczególnie na wygląd i kondycję skóry, a także miedź, która ma silne działanie antygrzybiczne. Wizyty w grocie solnej wzmacniają także naszą odporność. W celu podkreślenia charakteru groty i stworzenia specyficznego nastroju, ściany pomieszczenia zdobią podświetlane kruchy solne, a podłoga pokryta jest kryształkami soli. Stała temperatura, relaksacyjna muzyka oraz nastrojowe oświetlenie pozwalają całkowicie się odprężyć, odizolować i zapomnieć o stresie. Nasza grota wyposażona jest w generator aerozolu solnego, dzięki któremu możliwe jest odtworzenie atmosfery panującej w podziemnych komorach solnych. Obecność suchego aerozolu solnego zapewnia antybakteryjne środowisko o terapeutycznych właściwościach. Dla naszych najmłodszych klientów przygotowaliśmy specjalny kącik, w którym znajduje się stolik z krzesełkami oraz zabawki. Właściwie nie ma żadnych ograniczeń wiekowych dotyczących seansów w jaskini solnej, wdychanie takiego aerozolu jest wskazane zarówno dla małych dzieci (nawet kilkumiesięcznych), jak i dla osób starszych. Między innymi z tego powodu popularnością cieszą się rodzinne wizyty w grocie solnej. Oczywiście wszystkie zdrowe osoby mogą bez przeszkód korzystać z takich inhalacji i z pewnością przy regularnych seansach odczują poprawę samopoczucia. Gdy chodzi o wskazania medyczne, przebywanie w grocie solnej jest zalecane przy takich schorzeniach, jak: przewlekłe stany zapalne górnych dróg oddechowych, alergie, niedoczynność tarczycy, nadciśnienie, choroby układu pokarmowego, schorzenia dermatologiczne, stany przewlekłego zmęczenia, chroniczny stres, czy nerwice. Trzeba pamiętać jednak, że inhalacje solne samodzielnie nie stanowią terapii leczniczej, mogą jednak wspomóc skuteczność i utrwalić efekty właściwego leczenia.

CZYNNA: cały rok

wstecz

Kontakt

Mapa dojazdu

[obiekt mapy] Mapa dojazdowa

Newsletter

KOMPLEKS BASENÓW TERMALNYCH

ul. Warszawska 52

96-320 Mszczonów

tel./fax: 46 857 87 81

e-mail: termy@termy-mszczonow.eu

SEKRETARIAT

CZYNNY OD PONIEDZIAŁKU DO PIĄTKU W GODZ. 8.00 - 14.00

tel. 46 857 87 81 wew. 14

fax 46 857 87 81 wew. 15

e-mail: termy@termy-mszczonow.eu

MARKETING

tel. 46 857 87 81 wew. 11

KSIĘGOWOŚĆ

tel. 46 857 87 81 wew. 22

KIEROWNIK

tel. 46 857 87 81 wew. 20