Bicycle and nordic walking routes

  • bicycles

Bicycle routes

Do twojej dyspozycji oddajemy 8 szlaków rowerowych, o łącznej długości 281 km. Są to trasy typowo rekreacyjne, o różnym stopniu trudności. Swym zasięgiem obejmują obszar powiatu żyrardowskiego oraz powiatu grodziskiego. Ich długość dostosowana jest do możliwości przeciętnego turysty weekendowego - od 15,6 do 46 km.  Rowerzyści o większych wymaganiach mogą łączyć je dowolnie w dłuższe i bardziej urozmaicone wycieczki. Każdy amator dwóch kółek znajdzie tutaj ciekawą trasę dla siebie, od łatwej, aż po wymagającą. Zachęcamy do planowania i realizacji ciekawych wycieczek, w trakcie których będziesz mógł poznać faunę i florę naszej okolicy.

Powodzenia na trasie!

  • nordic walking

Nordic walking routes

Turystyka piesza, to obok turystyki rowerowej, najlepszy sposób na poznanie naszej okolicy. Aktualnie proponujemy 3 trasy piesze. Ich długość dostosowana jest do możliwości przeciętnego turysty weekendowego - od 4,5 do 13,6 km. Jeśli jednak nasze trasy okażą się dla ciebie zbyt krótkie, możesz wydłużyć każdą z proponowanych wycieczek i odwiedzić inne zakątki w okolicy. Skorzystaj z naszej wypożyczalni lub zabierz swoje kije i ruszaj przed siebie - maszeruj po zdrowie! Spacery z kijkami nordic walking to doskonały sposób na poprawę kondycji fizycznej oraz osiągnięcie wielu korzyści zdrowotnych. Najważniejszy jest dobry trening i poznanie właściwej techniki. Dzięki nim poprawisz funkcjonowanie układu oddechowego i naczyniowego. Ogromną zaletą chodzenia z kijami jest możliwość spalenia większej ilości kalorii niż podczas zwykłego spaceru czy nawet biegu, bez obciążenia układu kostno - stawowego. Miłego spaceru!

  • cross-country skiing

Cross-country skiing routes

Wytyczyliśmy i oznakowaliśmy 2 trasy do narciarstwa biegowego o długości 3,4 km oraz 1,2 km. Znajdują się one w pięknej, leśnej okolicy Stawów św. Anny. Jeśli tylko pojawią się sprzyjające warunki atmosferyczne, serdecznie zapraszamy do skorzystania z tras oraz bezpłatnej wypożyczalni sprzętu.

Posiadany przez nas sprzęt do trasowania szlaków narciarstwa biegowego, który ubija śnieg i wytycza ślady do nart umożliwia nam przygotowanie tras w dowolnej lokalizacji.

Poza oczywistymi korzyściami dla naszego zdrowia, narty biegowe dają także możliwość obcowania z naturą, aktywnego spędzenia czasu w gronie rodziny i przyjaciół oraz odprężenia psychofizycznego. Odkryj z nami wszystkie zalety uprawiania narciarstwa biegowego! Weź mapę szlaków z naszego Punktu Informacji Turystycznej i biegaj razem z nami!

DOWNLOAD:

print whole site

Contact

Access map

Newsletter

Przejdź do kolejnej sekcji Contact information

Site under construction